INSTRUKCJA OBSŁUGI BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ – PORT POLSKIEGO OŚRODKA ROZWOJU TECHNOLOGII

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.
Strona BIP Instytutu jest wyposażona w menu znajdujące się z lewej strony ekranu. Menu podzielone jest tematycznie. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie – należy kliknąć na wybranej pozycji menu.
W środkowej części strony głównej wyświetlają się informacje przyporządkowane do danej pozycji menu.
Menu główne jest zawsze widoczne, bez względu na aktualnie przeglądane menu tematyczne BIP Instytutu.
W lewej górnej części strony BIP Instytutu znajduje się logotyp Instytutu, którego wybranie umożliwia przejście na stronę główną Instytutu www.port.org.pl.
Powrót na stronę główną BIP Instytutu z dowolnej podstrony umożliwia kliknięcie odnośnika „strona główna”.
BIP Instytutu wyposażony jest w wyszukiwarkę, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach BIP. Ikona wyszukiwarki znajduje się w prawym górnym rogu. Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP Instytutu należy wybrać ikonę lupy i w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie, kliknąć przycisk „Enter”, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć na jej tytuł.
Istnieje także możliwość drukowania stron i dokumentów opublikowanych w BIP Instytutu, poprzez ikonę drukarki.
Dane redaktora strony znajdują się w zakładce „Redakcja serwisu internetowego”.
Informacje publiczne nieudostępnione w BIP Instytutu, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2020 r., poz. 2176 z późn. zm.), mogą być udostępnione na wniosek.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. poniedziałek, 12 lipiec 2021 14:25 Karolina Soroczyńska
Artykuł został zmieniony. piątek, 23 lipiec 2021 15:58 Karolina Soroczyńska